Turkish Arabic English French Italian Russian

Kablosuz Çağrı Sistemleri - Kablosuz Çağrı Sistemi - Müşteri Çağrı Sistemi - Garson Çağrı Sistemleri - Engelli Yardım Çağrı Sistemi - Vale Çağrı Sistemi - Görevli Çağrı Sistemi

Müşteri Çağrı Sistemi - Garson Çağrı Sistemleri - Engelli Yardım Çağrı Sistemi - Vale Çağrı Sistemi - Görevli Çağrı Sistemi - Hemşire Çağrı Sistemi - Hasta Bakıcı Çağrı Sistemi - Personel Çağrı Sistemi - Güvenlik Acil Çağrı Sistemleri

Engelli Yardım Çağrı Sistemi

Engelli WC Acil Yardım Çağrı Sistemi        WC-Banyo Yardım Butonu   İşitme Engelli Titreşimli Saat Acil Yardım Sistemi

 

5378 sayılı Engelliler Hakkında Kanun gereğince engelli vatandaşların hayatının kolaylaştırılması ve T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Başkanlığı’nca Sağlık Kurumlarında Özürlü Bireyler için Ulaşılabilirlik Temel Bilgiler Rehberinin 58.Sayfasında Tuvalet Kabinleri Başlığı altında  ‘Özürlü tuvaletlerinde acil durum çağrı aparatı, klozetten ve yere düştüğünde yetişebilecek şekilde, iple çekilerek çalıştırılabilir özellikte olmalıdır.’  demektedir.

 

Bu özellikleri taşıyan Engelli Yardım Çağrı sistemimiz; tuvaletlere koyulan Kablosuz WC/Banyo İpli Çağrı Butonları ile Engelli ve Hastaların söz konusu yardım çağrısını yapabilmesi sağlanmaktadır. Yardım hizmet noktasına yada Görevlilerin odasına monte edilen sesli ve görsel uyarı veren Kablosuz Çağrı Paneli ile çağrının yapıldığı noktanın adres bilgisi iletilecek ve görevli çağrı yapılan noktaya yönlenecektir. İsteğe bağlı olarak tüm çağrılar kayıt altına alınabilmektedir.

 

Engelli rampalarının olmadığı, fiziki nedenlerle engellilerin girip çıkmakta zorlandığı binalarda,hizmet veren birimlerin bina giriş bölümlerine de bir Kablosuz Çağrı butonu konularak,engelli vatandaşların hizmet ihtiyaçlarını karşılamasına yönelik yetkilendirilmiş görevlide üzerinde taşınabilir mobil saat alıcıya gelen sinyal sayesinde,engelli vatandaşa gideceği noktaya kadar eşlik etmesi mümkün olacaktır.

 

Sistem yukarıda tanımlanan özelliklere sahip işleri yapmak için tasarlanmış Kablosuz Çağrı Butonları,WC/Banyo İpli Çağrı Butonu,Sesli ve Işıklı Çağrı Paneli,Mobil taşınabilir saat alıcıdan ibarettir.

Uzun mesafelerde sinyal problemi olan durumlarda Sinyal yükseltici Repeater cihazı takılarak sistemin çok uzun mesafelerde kullanılması sağlanır.

 

 

 

Erektil Disfonksiyon bazen işlev bozukluğu olmadan gelir ve düzgün bir bitti. Yani sadece şanssız var. Bu durumda, çok problem olacak şeylerin sırasını değiştirmek.